| T33m0 a întrebat:

Salut, cine ma poate ajuta cu o problema legata de viteza de download? Sunt pe Telekom, iar in contract imi este specificat ca viteza de download este de 12 mbps, am facut teste de viteza si la fel, imi spune intre 8 - 10 mbps, iar cand descarc jocuri ceva, se descarca cu maxim 1.2 mbps sau chiar mai putin, cine ma poate ajuta,

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce scrie in constract e viteza maxima suportata de infrastructura, asta nu inseamna ca trebuie sa o si atingi. Sunt prea multi factori care influenteaza viteza

| T33m0 explică (pentru suntserios):

Ce fel de factori?

| suntserios a răspuns (pentru T33m0):

Serverele de pe care faci download
Routerul
Pc ul tau
Infrastructura pana la routerul taul
Infrastructura care serverele de pe care faci download

| Ciprian6969 a răspuns:

Schimba port-ul la utorent.