| CarlosBogdan17 a întrebat:

Cine stie daca pot conecta 2 ventilatoare la molexu de la sursa cu adaptor? Adica de la sursa sa plece o mufa molex cu 2 sloturi pentru ventilator? Nu poate sa se intample ceva, si daca e conectat la molex are turatia direct la maxim?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu se poate intampla nimic dar se poate ca PC-ul sa mearga mai greu.

| KodrutZ a răspuns:

Da, cauta molex splitter. Vreo 5 RON maxim costa. Normal ca o sa mearga la turatia maxima.

| CarlosBogdan17 explică (pentru KodrutZ):

Dar daca iau mufa mama cvu 4 iesiri tata si conectez 4 ventilatoare la el se poate intampla ceva, adica sa mearga calculatorul mai greu, sau ceva de genu?

| KodrutZ a răspuns (pentru CarlosBogdan17):

Ha? Care mufa? Aia cu 2 impamintari si un plus si un minus?