| Georgemy2 a întrebat:

Salut, cu 100MB trafic de date merge usor netu' pe telefon?

3 răspunsuri:
| SilverF8ith a răspuns:

Pai daca este traficul de date... inseamna ca pe mobil poti sa accesesi pagini de internet pana atungi valoare de 100MB dupa care ori nu mai functioneaza ori viteza scade dramatic.
In general ar trebui explicat ca cei 100Mb se traduc in 1 saptamana jumatate pe facebook la untilizator normal(utilizare o data pe zi...)
Tragi tu concluzile de trafic de date de intereseaza
Bafta

| Georgemy2 explică (pentru SilverF8ith):

Ok, dar pe mine ma intereseaza daca o sa mearga usor netul cu 100MB?

| SilverF8ith a răspuns (pentru Georgemy2):

Asta nu depinde de traficul de date... sunt factori externi ca si puterea semnalului, zona in care te afli, acoperirea pe care providerul de internet o are, putearea cu care telefonul poate receptiona semnalul daca este inroat sau daca este cer senin aplicati care consuma banda download in curs etc... pentru viteza de internet te intereseaza viteza de transfer care in general pentru mobile este mica si plus mai si scade datorita factorilor enumerati mai sus!