| ClaudiuGoosty a întrebat:

Salut,cu ce ma afecteaza virusul Troian?

Răspuns Câştigător
| UnicornulFericit a răspuns:

De obicei îngreunează PC-ul, deci vei vedea o scădere seminificativă a vitezei.
Pe de altă parte poate face legătura între PC-ul tău și cel al "Hacker-ului" astfel încât acesta îți poate fura date, sterge sau modifica fișiere, dar asta depinde de tipul de troian cu care ai fost infectat.
Dar nu-ți fă griji pentru că ntul este plin cu software puternice care detectează și șterg acești viruși. Dar desigur dacă vrei o curățare toatlă cel mai indicat ar fi o reinstalare a Windows-ului.
Sper că te-am ajutat.