| alex1343 a întrebat:

SaluT!happyCum pot vedea de ce driver pentru placa video am nevoie? Nu stiu nici modelul pentru ca abia am instalat windowsul pe calculator dar nu stiu ce driver pentru placa video si audio trebuie sa instalez...

4 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Cauta unknown device identifier pe google, descarci gratuit de pe site-ul lor. Programul iti va recunoaste toate componentele de pe pc. cauti la Display Adapter si vezi ce model ai, dupa care cauti driverele generice plus DirectX tot pe google. cum de nu sti ce model ti'e placa video? Nu scria pe cutie cand l'ai luat, sau nu ti'a zis vanzatorul?

| alex1343 explică (pentru Andrei7520152):

Calculatorul nu este al meu, e al unui prieten si el l-a luat de la Sh si nu stie modelul...

| Andrei7520152 a răspuns:

In fine aceeasi regula se aplica si pentru driverele audio. va dura pana le gasesti in lista din acel program, dar toate sunt acolo

| EuDoru a răspuns:

Cauta cu detectiv drivere, aida astra 32 sau mai simplu intra la control panel, da clic pe add hardware si aici instalezi driverul automat