| Alexandinho10 a întrebat:

Salut.Daca am descarcat jocuri in xbox one fara probleme si mi-a expirat xbox live gold.De ce imi da eroare cand vreau sa joc offline?

Răspuns Câştigător
| OttoVonAegyssus a răspuns:

Jocurile care au fost cumpărate sau au fost dăruit sunt ale tale și nu sunt afectate de abonament. Cu toate acestea, unele funcționalități ale jocului pot să nu fie disponibile. Asta depinde de joc.

Jocurile la care ai avut acces printr-una dintre caracteristicile abonamentului nu vor mai fi jucabile/disponibile.

Desigur, mai există și vechea problemă cu abonamentul care după ce expiră, numită de cei de la Xbox, "incident izolat", cu licența jocurilor cumpărate sau dăruite care exipră odată cu abonamentul? Iei au numit-o "incident izolat", aceeași problemă de câțiva ani, întâlnită la sute, poate chiar mii de jucători.