| Nite123 a întrebat:

Daca formatez apoi reinstalez sistemul de operare pierd tot ce am pe PC? Jocurile, civil 3d cu licență, etc?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Depinde pe ce partitie iti instalezi Windows-ul. De exemplu daca ai doua partitii (C si D) si vei fi nevoit sa lasi jocurile intr-una si in cealalta sa instalezi windows-ul, iar in momentul reformatarii nu trebuie decat sa stergi partitia cu Windows.

| Nite123 explică (pentru anonim_4396):

Mersi. Bănuiesc ca am PC spionat de către un prieten căruia i-am dat PC sa mi instaleze windows ul cu toate jocurile, daca il reformatez se sterge tot ce a instalat el pentru a "spiona"? Nu stiu exact ce a instalat, dar s-a dat de gol intr-un moment si PC nu mai funcționează așa bine ca înainte si îmi apar foarte multe reclame

| Dumnesao a răspuns:

Daca toate jocurile sunt instalate pe partitia cu jocurile si vrei sa reformatezi pc-ul ori trebuie sa pui windowsul pe partitia pe care ai jocurile alea si windowsul si astfel jocurile se sterg o data cu windowsul vechi, sau tot in cazul de mai sus poti sa instalezi windowsul pe cealalta partitie dar ar fi o pierdere de memorie.Ce ar fi simplu ar fi sa reinstalezi sau sau copy jocurile pe o partitie diferita fata de cea cu windows si dupa sa formatezi pe partitia cu windows.