| mafiot1 a întrebat:

Salut.Daca vreau sa scot bani de pe internet si sa ii pun in contul meu PayPal imi trebuie neaparat card PayPal sau pot atasa la contul meu de PayPal un Card de Debit de la Banca Transilvania?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cardul bancar este doar purtatorul unui cod de acces la contul tau bancar.
Nu este portofel, doar se poarta in portofel.

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru mafiot1):

Trebuie sa ai cont PayPal (asemanator cum ai separat pentru lei, euro, usd etc), dupa care poti face transferul.
Platile pe internet insa cer codul cardului asociat si nu numarul contului bancar, de aceea ai nevoie si de card PayPal.

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru mafiot1):

La banca ta, deschizi un cont PayPal paralel cu contul in lei.
(asta daca banca lucreaza im colaborare si cu PayPal)

| N0xEterniS a răspuns:

Nu-ti trebuie card PayPal, poti atasa o carte de credit/card de debit de la banca transilvania.