| Sebastian_Seby_1996_QYr8 a întrebat:

Salut, de ce tot imi scadeaza jocurile adica am 120FPS+ si din 5-10 sec tot imi da un freeze de 1-2 sec si nu pot sa joc nimic. si am
Intel(R) Core(TM) i3-4170 CPU @ 3. 70GHZ
6.00 GB Ram dintre care doar 5.88 sunt liberi
Windows 10 pro
placa video GT 1030
SSD de 120 gb de la Kingston
Si 1 hard disk de 1T pe care il tin doar pentru memorie dar pe el nu am nimic.
Si cu tot cu aceste componente imi sacadeaza jocuri cum ar fi Fortnite. si CPU imi urca in 100 cand deschid doar google chrome dar el face asa de astazi de cand am aprins pc-ul si m-am uitat nici antivirus nu am sa fie deschis nici windows defender sau windows update sa fie activ iar de la windows 10 am dezactivat tot ce putea sa imi mearga pe fundal.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Optimizeaza sistemul de operare, incearca diverse drivere, vezi sa le ai pe toate instalate, incearca diverse setari, verifica temperatura sa nu fie si de la asta.

| Wr3nch a răspuns:

RAM-ul capitane. Mai baga niste RAM ca pe orice site iti zice sa ai minim 8GB daca vrei extra FPS. Chit ca 60 ar trebui sa fie destul in orice joc.

| PetrutMario a răspuns:

Uita-te in task manager!