| Gorgoneeee a întrebat:

Salut, de Craciun vreau sa imi iau o carcasa de PC pana in 300 de lei. Cum nu ma prea pricep la PC-uri am ajuns aici: Eu am un DELL Precision T3500 cu o placa video nVidia GT740, un procesor i7 eon de 3.47 ghz W3690 si 12GB RAM. Puteti sa imi aratati cateva carcase compatibile?

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

De ce ai vrea sa schimbi carcasa unui sistem brand? Nu am ce sa iti arat compatibil, astea brand - mai ales Dell-urile - folosesc diverse solutii proprietare pe care nu poti sa le bagi pur si simplu in alte carcase.

| Gorgoneeee explică (pentru KodrutZ):

A, ok, mersi oricum. Inca o intrebare, daca ma poti ajuta, as vrea sa imi schimb placa video cu una de pana in 1000 de lei, ai ceva recomandari sau optiuni?

| KodrutZ a răspuns (pentru Gorgoneeee):

UN 750 Ti, dar s-ar putea sa iti trebuiasca ceva low-profile. Nu stiu exact cum stai cu spatiul in carcasa. Spun 750 Ti pentru ca sistemele brand cum e al tau au surse de putere mica, facute exact pentru configuratia standard. Daca pui o placa vido mai energofaga, nu o sa ti-o duca sursa.

| CPAElites a răspuns (pentru KodrutZ):

Http://en.community.dell.com/.......T3500.JPG
Cred ca sursa lui are 500w :D

| KodrutZ a răspuns:

Da, o fi avind sursa 500 W, dar la ce ingramadeala e in carcasa aia... nu stiu ce placa poti sa infingi acolo. Cel mai bine il vinzi si iti faci un calculator "normal". Degeaba ai i7, daca esti limitat in rest ca naiba. Bine, clar, astea sint calculatoare puternice pentru munca de birou, nu pentru jocuri...