| aleczutu41 a întrebat:

Salut,
De curand am aflat de twitch.tv si as dori sa fac si eu un video, dar sa fie live. Asta stiu sa fac video live am reusit, mergea, dar vreau sa fac la counter-strike 1.6, cand intru in joc, eu ma pot jucat, dar in video se vede negru ecranul cum pot sa fac sa se vada si jocul nu doar desktopul si browserul, folosesc ffsplit.

1 răspuns:
| MrJoker30 a răspuns:

Eu nu le am cu ffsplit dar am folosit OBS, Bandicam si Fraps si iti zic personal de OBS ca e foarte efectiv si usor de utilizat, majoritatea streamerilor de pe Youtube/twitch il folosesc. Nu costa nimic. Dupa ce descarci, dai add scene, si apoi add source s dai game capture (mai poti adauga tu imagini, webcam etc. tot de acolo dar eu zic strict de joc) dupa incepi live-ul. Pe ffsplit ar trebui sa fie tot ceva la fel, add new layer, si dai game capture (sa nu dai screen sau desktop capture, probabil de asta ti s-a intamplat). Daca reusesti sa rezolvi poate imi dai si mie numele canalului big grin