| Marius44467447 a întrebat:

De curand mi-am instalat rar. Am avut nevoie de el pentru cva.Acum cand deschid fiserele se deschide doar cu el(rar).Cum pot sa fac ca fisierele sa nu se mai deschida cu rar?

2 răspunsuri:
| georgeenglezu2016 a răspuns:

Ai descarcat de exemplu : vlc intri in folderul descarcat click dreapta open with : 7zip, iar daca numai vrei sa ai acel winrar, intri la control panel in dreapta sus trebuie sa category iar jos stanga programs si sub programs ai uninstall a program click pe el apare o fereastra si acolo cauti winrar, click pe winrar dreapta cu mous-ul si uninstall

| MarianLucian2018 a răspuns:

Pai in ce limba ai Windows-ul? Daca e in romana dai pe click dreapta la fisierul pe care vrei sa-l deschizi, si tine mouse pe Deschide cu: Si ori iti da o lista cu programe ori selectezi tu care. Daca e pe engleza dai la Open With: si acelasi lucru. Funda?