| MrViperVIP a întrebat:

Salut, de la o vreme imi merg jocurile pe PC foarte greu, au framedrop-uri foarte nasoale in continuu si chestia e ca nu pateam asta inainte. Tind sa cred ca e de la updatarea game driver-ului, dar nu stiu inca. Am incercat tot, mi-am adus game driver-ul la o versiune mai veche, am reinstalat windows-ul, am curatat PC-ul de praf etc. Stie cineva vreo modalitate cum pot sa revin la formula veche cand jocurile imi mergeau super ok?

7 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Hm.....incearca sa bagi iar Windows-ul, joaca pe Windows 7, este cel mai bun pentru jocuri din cate am inteles eu, daca nu, du-te la un service.ti-l examineaza si iti spune ce are, asa am patit eu cu laptopul vechi, a costat in jur de 20 lei sa imi spuna ce are. avea probleme la placa video, acumulase mult praf etc... Baftahappy

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Trebuie doar sa aduci pe cineva priceput daca la reinstalarea windowsului nu a mers sau sa schimbi placa video

| Tigrrr a răspuns:

Te-ai uitat daca placa video e ok? happy

| MrViperVIP explică (pentru Tigrrr):

Placa video a fost mereu ok, ce ar putea avea?

| MrViperVIP explică (pentru Tigrrr):

Ce intelegi prin ok?

| Tigrrr a răspuns (pentru MrViperVIP):

Ma refer daca are ceva placa video. Daca nu intelegi ce scriu si daca nu stii sa citesti, lasa-ma in pace.

| Tigrrr a răspuns (pentru Tigrrr):

Dar uita-te inca odata, verifica toate componentele daca au ceva.