| Drahim a întrebat:

De la un timp folosesc numai Google Chrome, dar e o problema... la fiecare joc imi mai fac reclame ca a aparut un joc nou, eventuri, etc si dau sa imi intre pe acel site si imi intra mereu pe internet explorer. ce trebuie sa fac ca google chrome sa devina principalul browser, cand dau pe o reclama sa ma bage pe google chrome nu pe explorere.cine stie sa zica urgeent funda

PS:am google chrome in romana

Răspuns Câştigător
| Couragebv a răspuns:

Salut, nu conteaza in ce limba e Browser-ul, cel mai usor si simplu ar fi sa-ti dezinstalezi google chrome, si imediat sa-l instalezi din nou, si sa fii atent la instalare, ca spune la un moment dat ca daca vrei sa-l faci pe acest program (google chrome) "default browser" (browser prestabilit), si stiu ca trebuie bifata casuta aceea. daca cumva nu te descurci, raspunde-mi la acest "raspuns"

2 răspunsuri:
| Mariusfreek a răspuns:

Deci dai clik pe cheia google crome clik optiuni si clik Open this page http://www.google.ro/

| Mariusfreek a răspuns:

Adica introduci in casuta adresa http://www.google.ro