| OctaLoL a întrebat:

Salut.De pe ce site pot gasi un pc gen Phenom 2 Quad Core 3GHz etc. sau Athlon X2 etc. Vreau sa spun calculatoare de gaming la un pret rezonabil.

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Uite unul de gaming rezonabil aici ->
http://www.cyberpowerpc.com/system/CyberPower_Black_Pearl
Procesorul este ->Intel® Core™ i7-960 3.20 GHz 8M Intel Smart Cache LGA1366
Memory: 12GB (2GBx6) DDR3/1600MHz Triple Channel Memory Module (Corsair XMS Gaming Memory with Heat Spreader)
Placa video -> AMD Radeon HD 6990 4GB GDDR5 16X PCIe Video Card (Major Brand Powered by AMD) [+566] More Brand
Carcasa->800 Watts - XtremeGear Gaming Power Supply - Quad SLI Ready
Hard Drive: 1TB SATA-III 6.0Gb/s 32MB Cache 7200RPM HDD (Single Hard Drive)
Sound: HIGH DEFINITION ON-BOARD 7.1 AUDIO
Keyboard: Xtreme Gear (Black Color) Multimedia/Internet USB Keyboard
XtremeGear Optical USB 3 Buttons Gaming Mouse
Flash Media Reader/Writer: INTERNAL 12in1 Flash Media Reader/Writer (BLACK COLOR)
Service: STANDARD WARRANTY: 3-YEAR LIMITED WARRANTY PLUS LIFE-TIME TECHNICAL SUPPORT

Bafta!