| davemave60 a întrebat:

Salut de ziua mea [pe 6 may] vreau sa imi cumpar un calculator de gaming sa pot filma cu el gta 5 dying light arma 3 in 60 fps cu graficile pe normal imi puteti recomanda niste pc-uri [e bine daca imi dati si pe piese] Buget 1000 euro.

Răspuns Câştigător
| Ykuzo a răspuns:

Ți-aș recomanda ceva de genul: http://www.pcgarage.ro/......8gb-gddr5/

Dacă îl faci identic, pe piese, o să îl scoți mai ieftin și încadrându-se în bugetul tău. Și încearcă să iei i7 7700K în loc de 7700. Pe această configurație o să îți meargă toate jocurile noi apărute pe detalii înalte, chiar pe ultra.

3 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Esti in Romania? Sau in alta tara? Daca esti in Romania, te pot ajuta cu o configuratie de pe pc garage.

| davemave60 explică (pentru AlexDFY):

Sunt in Romania.

| AlexDFY a răspuns (pentru davemave60):

Uite un cod de reducere pentru pc garage: WA6S16MR
Ti a facut cineva configuratie, nu mai are rost sa fac si eu.