| Andrei2023 a întrebat:

Deci, am luat half life 2 episode 1, si half life 2 episode 2. Pe langa astea 2, mai sunt si altele? Ca nu inteleg, am terminat half-life 1, si in half life 2 episode 1 apare una Alyx si ma ia in brate. Deci, pe langa astea 2, mai este un half life? Daca nu m-am exprimat bine, imi spuneti si explic mai detaliat.

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Half-Life 2 simplu nu ai jucat? E cam confuz cu numele episode 1 si 2 dar Half-Life 2 se petrece inainte la Episode 1.
In rest ai mai putea juca Half-Life: Oppossing, Half-Life: Blue Shift; ambele se petrec in acelasi timp cu Half-Life 1 dar din diferite puncte de vedere, cu un soldat si cu Barney care apare si in HL2. Dupa aceea mai poti juca Black Mesa Source care este un remake dupa Half-Life 1 dar cu cea mai buna grafica permisa de motorul grafic Source.

| Andrei2023 explică (pentru Zangetsu):

Aham, deci e si half life 2 simplu, ok, mersi de ajutor.

| Andrei2023 explică (pentru Zangetsu):

Dar, explica-mi o chestie, ca sa nu mai fac alt topic cu o alta intrebare, sunt 3 episoade sau doar 2? Gen Half-Life 2 Episode One, Half-Life 2 Episode Two si Half-Life 2 Episode Three?

| Zangetsu a răspuns (pentru Andrei2023):

Sunt doua episoade care se petrec dupa HL2. Episode 3 nu va aparea ci se va trece direct la HL3 dar nimeni nu stie cand, probabil niciodata.

| Andrei2023 explică (pentru Zangetsu):

Ok, mersi din nou big grin