| myhaytza18 a întrebat:

Salut, deci am si eu o problema cu pc. Intru in joc ma joc ce ma joc si mi se face ecranul in mai multe culori sau negru. trebuie pc inchis si restartat pentru a putea merge din nou. Ce problema am? Ce este de facut?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pot sa fie trei probleme: Windowsul crapat, placa video defecta sau prea slaba si monitorul defect. Nu ai instalat cumva un program care imbunatateste rezolutia?

3 răspunsuri:
| myhaytza18 explică:

Windousul l-am instalat de mai multe ori si mai multe versiuni, programele cred ca le am pe toate instalate cred.

| Salontanul a răspuns (pentru myhaytza18):

Nu. Eu ma refeream la faptul ca sunt programe care imbunatatesc performantele video dar care pot duce la defectarea windowsului si uneori a placii video.

| myhaytza18 explică:

Aaa,nu am asa ceva decat placa video si am instalat programul care il aveam pe cd de la monitor.