| anonim_4396 a întrebat:

Salut, deci eu sunt nou asa ca pur si simplu a sa spun intrebarea.
Deci eu mi-am cumparat minecraft pentru PC si cu el pentru ca am windows 10 am primit gratis minecraft pentru windows 10, e ca minecraft pocket edition doar ca il poti juca pe PC si poti intra pe lumi sau servere de pe pocket edition.
Si problema mea este ca a aparut o versiune noua si incerc sa o instalez doar ca cand a terminat imi zice: Error, see details (Eroare, vezi detalii), si cand apas pe butonasul acela zice: Sa incerc sa il instalez din eu si cu codul de eroare: 0x80070490.
Incerc sa il reinstalez doar ca se intampla acelasi lucru.
Si mai am o intrebare daca lasi reinstala singurul lucru este ca mi-e frica sa nu pierd jocul daca il dezinstalez pentru ca l-am primit gratis si nu as vrea sa platesc pentru el doar pentru ca l-am dezinstalat.

1 răspuns:
| TheKingBacca a răspuns:

Acel Minecraft pentru W10 nu se pierde. Il poti reinstala, daca inca ai acces la contul premium de Minecraft [minecraft.net]