| DoarAlin a întrebat:

Salut, din nou. big grin Se merita sa fac uprade la PC-ul meu actual? https://altex.ro/......gb-ubuntu/

In caz ca nu merge link-ul :
Core i3 6098
Nvidia GTX 950
8GB RAM

Vreau sa fac un upgrade cu un Asus GeForce GTX 1060 Strix 6GB GDDR5 192bit strix-gtx1060-6g-gaming, si un Intel Core i5 8600K 3. 60GHz Socket 1151.
Va fi vreo difierenta considerabila in gaming?
Va rog sa-mi spuneti, eu sunt destul de praf la componentele pc-urilor. = ))

1 răspuns:
| N0xEterniS a răspuns:

Intre cele 2 sisteme, diferenta este de vreo 40-50 FPS poate 55, deci clar merita.
Daca faci upgrade, mai pune 8 GB RAM.