| BJK1903 a întrebat:

Salut, doresc sa imi cumpar un calculator... Dar nu prea ma pricep la componente. Ce parere aveti despre acest sistem? ( https://altex.ro/......RSTYLEV52/ )

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

E un PC destul de bunicel, o să-ţi meargă bine jocurile pe el, mai ales cele noi apărute, nu o să ai probleme decât la jocurile care cer mult prea mult, totuşi, o să meargă lejer pe low-medium orice joc.

Îţi las mai jos nişte variante de rezervă dacă te răzgândeşti :

https://altex.ro/......DIGITAL13/

Spre exemplu ăsta, ai ieşi puţin mai ieftin cu el, are un procesor mai puternic cu 15-20 % aproximativ decât cel de la PC-ul care doreşti tu să-l cumperi, singura problema ar fi că ai pierde acel SSD, care ajută la instalarea mai rapidă a jocurilor spre exemplu.

https://altex.ro/......RSTYLEV38/

Acest PC merge pe configuraţie full AMD, placa video îl trage puţin în jos că e de 2 GB dar... merge, mai ales la banii ăştia (2200lei) faţă de 3300 lei cât doreşti tu să dai.

Asta ar fi cam tot, decizia rămânând a ta, dacă ar fi să aleg eu, aş alege primul PC care ţi l-am lăsat ca sugestie, acela cu i5 generaţia a 6 ( 6400 ), pentru puterea procesorului

Baftă în continuare, ia cea mai bună decizie

1 răspuns:
| XxEmilianxX02181811 a răspuns:

Salut. L-am luat luna trecută, dar nu sunt mulțumit. Pe gta 5 online are cam 40-55 fps cu setări high - very high. Pe cs go cu setări la MAX nu trece de 180. Dacă l-ai cumpărat, imi spui te rog dacă și la tine merge așa nasol? Cred ca am luat mata-n sac.