| Soleron a întrebat:

Doresc si eu o recomandare de achizitionare de stabilizator upc pentru pc

1 răspuns:
| Maidanezul a răspuns:

Cumperi UPS APC de cel putin 600VA acela are baterie in el de 12Vla 12A/h cind cade curentul piuie si mai tine sistemul cam 20 min ai timp sa salvezi tot si nu se strica hdd.Il gasesti la magazin sau incearca www.okazii.ro este ieftinache eu am unul de 4 ani si anul ac am schimbat acc Poti sa il cumperi din magazin nou cu garantie dar sa aiba si portul care sta de vorba cu calculatorul si cind se descarca sub limita de 20% inchide toate sesiunile si opreste comp.UPS are si stabilizator intra in el 190V da tot 220 /50Hz