| S1mplu a întrebat:

Salut dragi prieteni, doresc să îmi schimb placa video pentru că îmi face o groază de probleme şi mereu îmi face faze de genul că se închide pentru o secundă şi apoi îşi revine la loc.

Mai demult am deţinut o placă video nVIDIA geforce 6600+ pe slot AGP de 512 MB.

Acea placă mi s-a stricat şi am cumpărat o placă ati radeon hd 4650 1000 GB unde îmi face mereu probleme de genul că se stinge singur ecranul şi revine la loc, iar după 2-3 închideri de genul îmi cere să dau restart şi m-am săturat de tâmpenia asta.

Aş dori sfatul dumneavoastră în achiziţionarea unei noi plăci video pe slot AGP, din păcate nu am bani de upgrade total sau de alt PC momentan decât dacă ar fi până în 150 lei şi ar merita banii dar nu cred că găsesc ceva bun şi ieftin, deci mai bine schimb placa video şi aşa scap şi de problema cu închiderea de trei ori şi restart singur de cele mai multe ori.

Şitţi vreo placă video pe slot AGP care să corespundă următoarelor specificaţii şi care să nu îmi facă probleme ca a celor de la AMD?

Windows XP SP3
AMD Sempron 3300+ 2.0 GHz
RAMI 2 GB
System Model : K8upgrade-NF3

1 răspuns:
| CAMIOANIEEE a răspuns:

Pe AGP nu prea găsești, și cam toate fac așa urât(cel puțin așa cred)Și toate sunt slabe pe AGP, n-ai decât să-ți upgradezi PC(placa de bază și procesorul în special, sau dacă găsești o placă de bază cu slot PCI cu acelaș socket al procesorului tău)