| Eu12131415 a întrebat:

Era un joc mai vechi care il jucam cand eram mic(nu este Age of Empires). Era un joc de strategie medievala. Nu mai stiu cum arata iconita jocului. Stiu ca iti puteai allege sa iti faci armata de romani,barbari etc., iti puteai allege culoarea "tribului" rosu, galben,verde, albastru aveai desigur niste fonduri niste banuti galbeni care nu stiam ce sa fac cu ei... Aveai o mini-mapa si tot pe mini-mapa era negru, trebuia sa iti trimiti soldati sa descopere harta si stiu ca mai descopereai triburi pe care daca le bateai iti facea soldati noi. Era super tare jocul. Va rog mult mult daca il stiti sa imi spuneti cum se numeste. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Phux a răspuns:

Civilization Series
Age of Mythology
Total War Series
Vezi poate e unul dintre acestea

| Eu12131415 explică (pentru Phux):

Nu e nici unul... Age of Mythology seamana mult cu cel de care am scris mai sus dar nu e el. Multumesc oricum mult pentru raspuns.