| darksy36 a întrebat:

Este adevarat ca la un calculator bun nu conteaza neaparat RAM-ul? Conteaza doar procesorul si placa video?:S

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Nimic mai fals. Fa tu un i7 3770k cu HD 7870 si 2 GB ram si povesteste-ne dupa aia cum (NU) merg jocurile. Pe linga asta, conteaza foarte mult si de unde rulezi sistemul de operare. Uite, eu am un sistem mediu (i3 2120, HD 4770 cu 512 MB din 2009), insa am 8 GB ram si un SSD de 120 pe care am instalat sistemul de operare. Sa iti povestesc cum booteaza Windows 7 in mai putin de 10 secunde sau cum imi porneste opera cu ~40-50 de taburi in ~2-3 secunde? Ia tu mama lui i7 si pune-l cu un HDD de 5400 si 2 GB ram si facem o comparatie...
@danny88: Daca nu stii, mai bine taci.

1 răspuns:
| meseriasul88 a răspuns:

Da asa este