| mafiot1 a întrebat:

Salut.Este bun acest PC de Gaming? Sistem IT ASUS ROG GT51CA-RO002T, Intel® Core™ i7-6700K pana la 4. 2GHz, 64GB, HDD 3TB + 2 x SSD 512GB, NVIDIA GeForce GTX TITAN X 12GB - SLI, Windows 10. Dar in comparatie cu 1080Ti este bun in gaming PC-ul pe care il vreau? Cautati pe net imagini cu PC-ul si sa va dati cu parerea.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Cautati pe net imagini cu PC-ul si sa va dati cu parerea." Nu conteaza cum arata un PC, ci ce componente are happy. Oricum, nu iti recomand sa iti iei acest PC fiindca nu merita, cel putin nu pentru gaming. Cel mai probabil sistemul asta a fost facut ca sa mai golseasca stocul, ca probabil nu prea se cumpara titan x-ul. In loc de titan x iti poti lua un gtx1080(ti?) la jumate de pret care e si ceva mai bun. Proecesorul nu e de ultima generatie si la banii pe care ii dai pe sistem macar sa aiba procesorul de ultima generatie. Si inca ceva: nu cumpara niciodata un sistem gata facut. Cere cuiva (gen intreaba pe mygarage.ro) sa iti faca un sistem pe componente fiindca iesi mai bine la bani si componentele o sa fie mai bine alese (pentru performanta, nu pentru a goli stocul).

2 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Nu merita din bani aia iti fac ceva mai bun si ieftin si da gtx 1080 ti este mai bun decat titan X
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2782634/

| GrepolisKing a răspuns:

1080TI este o placa mai noua decat predecesoarea sa titan x, dar, cu aceasta bestie, nu ai sa "simti" lag in vreun joc, chiar daca acesta il vei juca in rezolutie 4k.
Deci, pc-ul acela este mai mult decat bun, dar, cu banii astia ti-l poti face pe piese si iesi mult mai ieftin.
Oricum, spor la jucatwinking