| robert63088 a întrebat:

Este bun procesorul i3-3110M?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De bun este bun. Are inglobat in el 2 procesoare fizice si 4 virtuale. Ideea este la ce-l folosesti? S-ar putea sa nu se potriveasca cu placa de baza. Este un procesor pentru Laptopuri cu socket FCBGA1023 sau FCPGA988.
Deci nu-l vei putea folosi la PC Descktop.

| robert63088 explică (pentru Salontanul):

Http://www.altex.ro/......3-free-dos
il vreau mai mult pentru jocuri!

| Salontanul a răspuns (pentru robert63088):

Atunci depinde si de jocuri. Un laptop pentru jocuri moderne incepe cu 3000 lei dar daca nu ai pretentii deosebite nu-i rau.
E mai simplu daca te uiti la cerintele unor jocuri si vezi unde se situeaza laptopul tau.
Ca sa te joci Lol (de exemplu) trebuie:
Cerințele recomandate ale sistemului:

3 GHz procesor
2 GB RAMI (Utilizatorii Windows-ului Vista, 7 și 8 vor avea nevoie de 4 GB RAMI sau mai mult mai ales care sunt pe X64biți)
8 GB spațiu disponibil în hard disk.
Plãci video pornind de la GeForce 8800 sau echivalent cu acesta (GPU dedicat cu 512MB+ Memorie Video(VRAM))
DirectX v9 sau mai bunã/nouã/mare.
Sistem de operare: Windows XP cu ultimul Pachet(ultimul Service Pack) insalat, Windows Vista cu ultimul Pachet(ultimul Service Pack) insalat, sau Windows 7/SP1
Microsoft.NET Framework v3.5.1, v4 sau v4, 5BETA
Ultima versiunea disponibilã de Adobe Air
In acesta situatie procesorul tau ( desi are 2, 4 Ghz) avand 2 nuclee (core) are o putere mult mai mare. Memorie ai mai multa de cat trebuie. Placa video e de 2Gb. Deci totul e perfect. Pentru altele mai cauta si tu.

| robert63088 explică (pentru Salontanul):

Nu pentru LoL ma ales pentru shootere, darksides, minecraft
Dar doar pentru distractie nu excesiv.

| Salontanul a răspuns (pentru robert63088):

Atunci e bun. Trebuie, insa, sa-l incerci forjandu-l in 10 zile lucratoare. Poate avea unele probleme din fabrica si atunci sa-l poti returna in timp util.

| robert63088 explică (pentru Salontanul):

Ok mersi mult

| SlenderMan299 a răspuns (pentru robert63088):

Daca il vrei pentru jocuri gen fifa 2014 sau gta 5, call of duty ghosts sa nu te astepti sa iti ruleze.Am si eu un Intel Core i7 4500U 1, 8 ghz 2, 4 with turbo boost, 8 GB RAM, Nvidia Geforce GT 750 M 128 Bit VRAM 4 GB si rulez fifa 2014 pe high destul de decent.Eu iti zic doar, daca vrei un laptop bun pentru gaming iti recomand sa mai strangi bani.