| miny1234 a întrebat:

Este problema daca scate tensiunea pe linia de 12 V la 11.85? sursa este corsair cx430

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu, e in limite normale. Ce consumatori ai pe ea? La mine ma uitam ca m-ai facut curios, 12.086 V, insa alimentata prin UPS.

| miny1234 explică (pentru KodrutZ):

Am un core 2 duo e4400, 1hdd de 500 gb sata2, 1cd-rom sata2, placa video este nVIDIA 9500 gt leadtek, 2 ventilatoare pentru carcasa, placa de baza este asrock p5b-de. L-am desfacut tot, l-am ansamblat la loc, am resetat bios si arata ca inainte acum...12.038 indiferent ce aplicatie am si pe celealte linii la fel ramane.

| KodrutZ a răspuns (pentru miny1234):

Ei, stai linistit, atita vreme cit nu iti iese cu mai mult de 5% in afara lui 12.00 e ok.