| BlizZz a întrebat:

Salut, este vreun program care imbunatateste suntetul de la microfon? am o problema, nu imi merge microfonul pe skype, cand filmez cu bandicam sau cu alte programe si il folosesc se aude bine, insa cand incerc pe skype nu se aude, decat atunci cand suflu in el se aude putin suflul, in rest nu merge pe skpe, doar daca sufli in el se ajuta putin, daca este vreun program sa imbunatatesc sunetul de la microfon? ma puteti ajuta prin TW 10 sa il fac? AJUTOR VA ROG

3 răspunsuri:
| luc4m4rio a răspuns:

Pentru Skype: Du-te la bara de sus, Tools>Audio Settings si dupa unde scrie Microphone si speaker selecteaza castiile tale.

Pentru respiratie:jos in taskbar in coltul din dreapta ai ala de volum. D click stanga pe el si dai recording devices, acolo ar trebui sa apara numele/modelul microfonului tau. Dublu click pe Microfon si du-te la level, dupa aceea da Microphone Boost pe 0 adica jos de tot. Sper ca te-a ajutat! Daca vrei sa te auzi in timp ce vorbesti sa vezi daca ai imbunatatit situatia du-te la Listen langa levels i bifeaza casuta cu listen device

| BlizZz explică (pentru luc4m4rio):

Salut, ma poti ajuta prin TW 10? nu prea inteleg ce zici, nu le am cu setarile, de asta am cerut ajutorhappy add skype ion.andrei21...

| luc4m4rio a răspuns (pentru BlizZz):

Ti-am dat add la Skype big grin Astept sa confirmi