| anonim_4396 a întrebat:

Salut, eu nu am o consola si nici nu am in plan sa imi cumpar una, dar eu imi doresc sa folosesc un controller pe PC, deja mi-am planificat sa imi iau una de 6 Decembrie (Sf. Nicolae).

Dar chiar nu stiu ce sa iau. Eu mi-am pus in wishlist 2 controllere pe eMAG, unul mai vechiut si unul mai nou.

Primul: https://www.emag.ro/......D18V4SBBM/ (Controller de Xbox 360) compatibil cu windows 10.
si...
https://www.emag.ro/......DMVT02BBM/ (Gamepad Trust GXT545)

Asa, eu nu stiu pe care dintre acestea doua sa le achizitionez, eu in general as vrea ca, cu unul dintre aceste controllere sa ma joc Fortnite, dar am auzit ca unele nu merg cu fortnite pe PC, oricum nu o sa iau controllerele doar pentru Fortnite ci si pentru jocuri ca : Fifa 2018, COD WWII, Dead by Daylight, Assassins Creed Odyssey si PES 2018...

Va rog sa ma ajutati, chiar vreau sa stiu pe care sa-l iau pana pe 6 Decembrie, si daca imi recomandati voi altceva, sa-mi dati link.

2 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Salut.

Sunt nişte controllere destul de bune, dar eu sincer să fiu am pus ochii pe altul, arată bine la capitolul aspect, văd că are şi recenzii destul de bune.

https://mediagalaxy.ro/......GAMMY7400/

Nu ştiu ce să zic, dacă vrei unul din cele 2 pe care le-ai dat, l-aş alege pe al doilea, dacă vrei părerea mea, l-aş alege pe cel dat de mine.

Dacă ar fi după buget eu mi-aş lua un controller de Xbox One pentru pc, e foarte comod, eu unul îl am şi acum, după 2 ani de folosire, fără zgârieturi, fără probleme, doar că problema e că e mai scump, pe undeva pe la 200 lei cred, ceva de genul.

Mult succes.

| suk21x a răspuns:

PS : Nu as dori una wireless.