| Ashenstar a întrebat:

Ieri ma jucam pe steam si deodata imi apare un fel de eroare cum ca cineva deja este intrat pe contul acesta.
Din fericire ma logasem si pe mozila cu contul de steam asa ca sta mereu conectat pe mozila.
Cand ma uit la curent email imi apara un alt email, pe care eu nu l-am mai vazut in viata mea.
Mi s-a schimbat si parola.
Daca imi puteti ce pot face vas fi foarte recunoscator.
Am incercat sa completez un ticket dar degeaba ca emailul este schimbat si nu pot face nimic de pe mozila.

10 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ghinion, cineva ti-a tras-o. Virtos, as putea spune. Ia si scaneaza urgent calculatorul, cel mai probabil ai un keylogger, asta daca nu ai facut cumva prostia sa te loghezi in contul de Steam de la un calculator public sau prin prieteni/amici care aveau keylogger instalat.

| Ashenstar explică (pentru KodrutZ):

Astazi am facut o scanare full( nu de aia rapida) si nu a gasit nimic
eu eram acasa
faza e ca sunt inca conectat via mozila pentru ca atunci cand intri pe account cu mozila te lasa intrat pe veci fara sa-ti ceara sa mai scrii pass
si mai e ceva
am facut ca steam sa fie legat de linkul meu de fb deci asta este o dovada ca este contul meu
daca ai putea sa-mi dai un link spre forum steam exact la sectiunea care trebuie si sa le spun toate dovezile astea iti dau si vot de inteligent, folositor si fundahappy

| KodrutZ a răspuns (pentru Ashenstar):

N-are nici o treaba forumul, bagi ticket la support si te rogi...https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=4815-UDFC-8010

| Ashenstar explică (pentru KodrutZ):

Nu pe forum
sunt in continuare conectat pe mozila la https://store.steampowered.com
imi vad numele si pot da ca si pe steam sa vad profilul meu si celelalte
pentru ca odata conectat pe un browser nu te mai da afara si nu-ti mai cere pass
Florin_Capone@yahoo.com este id lui ala care mi-a furat contul
dai pe detalii cont si acolo imi apare intr-un colt din dreapta jos emailul asta
daca nu ma crezi uitate intra pe browser si vezi si tu

| KodrutZ a răspuns (pentru Ashenstar):

Daca ai de facut chestii prin cont pe mozilla o sa iti ceara user/pass la un moment dat

| Ashenstar explică (pentru KodrutZ):

Spune-i te rog doar cum sa fac schimbarile astea
adica daca imi poti spune unde este butonul de schimbat emailul ca restul vad eu