| Stan_Radu_1979 a întrebat:

Ieri mi-am cumparat tastatura si mouse de gaming. Sunt luminate amandoua. Cand inchid calculatorul,luminile nu se sting nici de la tastatura si nici de la mouse. Aseara cand am inchis calculatorul tastatura s-a oprit, dar dimineata am gasit-o porinta. E ceva normal? O pot opri cumva sa numai lumineze?

Răspuns Câştigător
| liviu890 a răspuns:

Inseamna ca nu ai inchis calculatorul. Doar de curiozitate, nu cumva ai prostie din aia de windows 8? Normal ca NU este normal sa lumineze dupa ce ai inchis calculatorul! Tastatura aia primeste alimentare doar prin cablul USB, si daca calculatorul e in standby, ea continua sa primeasca alimentare.

3 răspunsuri:
| Stan_Radu_1979 explică:

Am windows xp si am inteles ca din cauza ca e conectat prin usb lumineaza

| KodrutZ a răspuns (pentru Stan_Radu_1979):

Exact, tu cind il inchizi de fapt nu il inchizi, ca inca ai curent in sursa. Inchis-inchis e sa ai si sursa inchisa.

| liviu890 a răspuns (pentru Stan_Radu_1979):

Si cand inchizi calculatorul, il inchizi de la shut-down? Sau il inchizi de la buton?