| Maria_Livia_1990 a întrebat:

Ieri mi-am instalat League of Legends şi cam după 15 minute de joc ecranul se închide şi nu-l pot deschide decât prin restartarea P.C.-ului. Problema asta o am doar când joc acest joc. M-am gândit ca poate fi de la HDD (spaţiul liber este mai mult de jumătate).
Vă rog ajutaţi-mă cu un răspuns happy
Fundă! big grin

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Pai daca ecranul se inchide dar calculatorul sau laptop-ul inca este in stare de functionare, atunci e foarte posibil sa fie de la placa video, care ori nu suporta league of legends, ori se supraincalzeste SAU e posibil sa fie si de la CPU(indiferent de producator, orice procesor este setat ca la o anumita temperatura ori sa dea chix, adica sa dea freeze sau sa inchida monitorul ori sa inchida sau sa restarteze calculatorul). Din moment ce ai spus ca problema asta apare atunci cand joci, mai intai verifica caracteristicile placii video, iar daca acestea corespund cerintelor de sistem pentru league of legends, atunci inseamna ca e CPU-ul de vine. Sper ca te-am ajutat.