| anonim_4396 a întrebat:

Imi plac foarte mult jocurile gen Postal 2, sa te plimbi, cumperi chestii, interactionezi, etc. Cum se numeste acest tip de joc si ce jocuri de acest tip cunoasteti?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Postal 2 desi nu prea pare este chiar un FPS, pe scurt shooter, dar in care poti interactiona si nu te poti plimba la intamplare pentru ca nu este open-world (nu se inventase inca metoda) ci este un shooter indraznet al vremei sale.

@uptowngirl a zis ceva de Doom, intr-adevar cei care au creat primul joc DOOM tot ei au creat acest gen SHOOTER. Si DOOM este primul shooter din istorie, dar cred ca ea se referea la DOOM asta ultimul cu grafica imbunatatita.

Tu vrei mai degraba action si open world gen final fantasy 13, GTA V, Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, Prototype 1, Saints Row The Third etc

| uptowngirl a răspuns:

Salut. Incearca Half Life, Doom, Portal. Sper sa iti placa. Zi faina

| NeeSan a răspuns:

Skyrim cu moduri