| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Salut.Imi puteti cauta un laptop pana in 1500 lei care sa ruleze jocurile:
Minecraft
Samp
Ets2
Fortnite
Gta5

Nu am mari pretentii, doar sa fie jucabile: gta5, fortnite,
Restul imi doresc sa mearga blana

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Singurul ( sau printre putinele) laptop ce se incadreaza in criteriile tale e IdeaPad 330 IKB http://bit.ly/2TUe2DY adica sa fie "pana in 1500". Are un 530 ca placa video (dedicata). O sa iti duca jocurile in ideea de low/high cam asa http://www.youtube.com/watch?v=FyeuDzdtKcg dar tot o sa ai unele fps drops, peak-uri/spike-uri de performanta. Laptopuri de "gaming" la bugetul respectiv nu prea sunt. Renunti la calitatea setarilor si obtii fps mai mari.
Gta 5 o sa mearga cam asa http://www.youtube.com/watch?v=MKiXug0WnGw Utilizeaza voucherul VCUHU9KS pentru o reducere de 1% (nu se cumuleaza daca produsul e deja intr-o promotie sau reducere mai mare), ma ajuta pe mine si tu (poate) primesti o reducere.

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru CM7YRE):

Am nevoie cam asa:
Minecraft 60 fps medium
Samp 100 fps cu modpack medium pc si setarile pe medium-high
Cs go 60 fps low
Gta 5 40fps low
Fortnite 40 fps low

Daca acel laptop e asa e perfect

| CM7YRE a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Ai vazut cam cum duce. Ar trebui sa duca ce zici tu cum zici, chiar cu 10-15 fps in plus. Dar nu garantez pentru ca nu il al langa mine. Daca urci cu bugetul e altceva dar daca ai doar atat, ia cu incredere. E cea mai ok/printre cele mai ok variante

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru CM7YRE):

Ok, multumesc

| CM7YRE a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Cu placere!

6 răspunsuri:
| RobertRawr a răspuns:

Nu gasesti la bani aia. Chiar daca geseti unul cu placa video decenta, o sa ai lag deoarece laptopul scade din performana. Poti gasi un laptop care sa duca Minecraft si SAMP dar ETS GTA5 si Fortnite nu prea cred la bugetul ala

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru RobertRawr):

Macar sa duca
Samp: 100fps cu modpack medium-high pc
Minecraft 60 fps medium-high
Cs go 60 fps medium