| Desembra133 a întrebat:

Salut.Imi puteti spune cate ceva despre mouse-urile de gaming? Daca e mai bun cu 2000 DPI sau 3000 DPI si cum vine faza cu acceleratia si daca mai stiti cate ceva.Si sa imi lasati un link daca puteti la un mouse de gaming de pe altex sau PC garage care credeti ca ar fi mai bun, nu conteaza daca e la reducere sau nu, dar sa coste maxim 60 lei si eventual sa fie iluminat.

5 răspunsuri:
| Stefan00067 a răspuns:

Salut. Mouse-urile de gaming se numesc asa de obicei pentru ca au laser si se misca mai bine. Nu conteaza DPI-ul. De exemplu, daca iti place sa joci cu DPI 1000 joci cu DPI 1000, daca iti place sa joci cu DPI 6000 joci cu DPI 6000.
Acuma pentru mouse-uri eu ti-as recomanda un Genesis GX68 : http://www.altex.ro/mouse-gaming-natec-genesis-gx68-3400-dpi-negru-rosu. Este mai scump, dar iti zic eu ca merita si te tine undeva la un an. Eu il am de un an si merge perfect.
Dar am inteles ca si acest mouse este destul de bun : http://www.pcgarage.ro/mouse-gaming/natec-genesis/genesis-gx55/.
Sper ca te-am ajutat. Bafta.

| Desembra133 explică (pentru Stefan00067):

Ms.Apropo am inteles ca joci mai bine cu DPI mai mare, sau cel putin 2000.Chestia e ca am vazut multi oameni multumiti de mouse cu 1600 DPI, eu jucand cu 2000 ma gandesc ca daca o sa cumpar un mouse cu 1600 DPI nu o sa imi fie la fel de comod.

| Stefan00067 a răspuns (pentru Desembra133):

Da, atata timp cat ai schimbat DPI-ul fata de cel pe care il folosesti acuma nu va fi atat de comod ca si celalalt, dar cu timpul te obisnuiesti. Eu la mouse am 4 viteze, si o folosesc pe cea mai mare. Cand o dau pe cea putin mai mica, adica viteza 3 mi se pare ca se misca destul de greu. Dar in 30 minute de joc ma obisnuiesc cu acea viteza.

| Desembra133 explică (pentru Stefan00067):

Si daca ma mai poti ajuta un pic la tastaturi. Vreau o tastatura iluminata care sa fie buna.Eu ma gandeam sa o iau pe asta http://www.pcgarage.ro/tastaturi-gaming/newmen/gl700l/ dar cred ca nu are luminate literele ci este luminat doar intre taste.Nu stii tu vreo tastatura pana in 85 de lei (Cu sau fara reducere) care sa fie bunicica?

| Stefan00067 a răspuns (pentru Desembra133):

Presupun ca este destul de buna si acea tastatura. Dar daca iti cresti bugetul mai mult iti recomand http://www.pcgarage.ro/tastaturi-gaming/redragon/karura/. Este foarte buna din cate am auzit.