| Bitza98COD a întrebat:

Imi recomandati un ps4 care este in jur de 1800 lei sau un pc de 2700 lei pentru gaming.Stiu ca pe pc este altceva cand te joci cu mouseul si tastatura dar ma refer la performanta si durata acetora

Răspuns Câştigător
| Kevin44 a răspuns:

Mai bine ps4, adica de ce sa dai multi bani pentru un pc, problema este ca la ps4 jocurile sunt mult mai scumpe si daca iti permiti e bine, jocurile sunt mult mai bune pe ps4 decat pe pc

| Bitza98COD explică (pentru Kevin44):

Mersi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bitza98COD):

Tu ai astepta raspunsul care il vroiai si e prostesc asa. pe ps4 jocurile costa de te ia dracu cand cu pc pe steam ai reduceri mereu pana la 75%. cand nu stii nimic asteapta mai multe raspunsuri, nu primul raspuns, te iei dupa el.
si faza cu "Jocurile sunt mai bune pe ps4" aia o zice numai un fanboy al consolelor. laughing

| Bitza98COD explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt de acord tu esti un fanboy al pc-urilor HATER de console pe o consola ps4 dau 18 milioane dar ma joc 6 ani la HIGH pe cand la un pc de 30 de milioane nu te joci tot ce vrei la high si te tine si 2 ani dupa care iar bagi peste 10 milioane in el sa schimbi procesor placa video si sa adaugi gb ram asa ca nu mai vorbi inainte de a te informa dupa ce am primit primul raspuns m-am gandit foarte mult la asta si am cautat pe net si 85% au zis consola is asa este laughing

| anonimguy3 a răspuns (pentru Bitza98COD):

De fapt tu nu te-ai informat, da dai 18 milioane acum pe PS4, dar ti-a trecut macar prin cap cati bani vei baga in jocuri? (jocuri de minim 230 de lei) Pe cand intr-un PC chiar daca ai baga 27 de milioane, desi nu incurajez, poti pirata jocurile si sa le joci pe gratis, sau daca chiar vrei experienta multiplayer la anumite jocuri le poti lua pe steam sau origin cu discount-uri enorme, unde pe PS4 nu prea gasesti. Cu bani dati pe atatea jocuri de PS4 faceai upgrade ala de care ziceai tu la PC peste cativa ani, desi in 27 de milioane faci un PC de rupe tot 3-4 ani si joci si pe high jocurile nu-ti fa griji cu FPS mult mai bun ca pe console.

In concluzie ce ai zis tu nu prea e adevarat dar ma rog, si eu sunt un fan al PS4 dar PC e mai bun. tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bitza98COD):

Am laptop pc si xbox 360. deci nu sunt nici un tip de fanboy.
dai 18 milioane pe un ps 4 sa joci la medium, care joc e pe high pe o consola? laughing. macar informeaza-te inainte sa vorbestii prostii. oricum tu cumperi ce vrei, dar sa nu te plangi ca restul copiilor care au cumparat "next-gen" si se plang ca nu au nici macar full hd la jocuri daramite alte chestii.
jazer are dreptate.
uite chestie adevarata
cumperi ps4 sau xbox ( mai acelasi rahat) dar 20 de milioane. si pe an dai nu stiu cate milioane pe jocuri ca " costa foarte mult
pe de alta parte cumperi un pc scump si dai putin bani pe jocuri
care e mai avantajos? "next-gen" care nici nu ai mai mult de 30 de FPS, si nici macar full hd adica 1920x1080. care area abia abia 900p- in 3 ani o sa ajunga la 720p pentru ca jocurile deja cer mult acum si "next-gen" nu suporta ceva bun daramite in 3 4 ani cand vor cere si mai mult. citeste de pe acum, sa nu te plangi mai tarziu. macar sa stii ce prostie faci.
am xbox de 4 ani si am facut un calcul la cati bani am dat pe jocuri si crede-ma ca am dat mai mult ca pc care l-am facut recent si pentru ce? jocuri doar in 720p si sa platesti online si nici macar grafica calumea. asa ca am ales pc. o sa vezi si tu in timp-

Răspuns utilizator avertizat
| Kevin44 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prietene, fa o diferenta intre grafica din jocul Cod advanced warfare pe pc si pe ps4, o sa vezi o mare diferenta.
Eu am raspuns, asa cum am stiut eu mai bine si e parerea mea, adevarul asta e, ps4 e mult mai bun decat pc-ul, macar la ps4 te joci si dupa 7 ani, iar pc-ul se strica din 2 in 2 ani.
Poti face rost de jocuri pe ps4 destul de usor daca stii unde sa cauti, iar pentru un pc intr-adevar bun trebuie sa dai cam 40 mil pe el.
Asa ca numai comenta aiurea, pc-ul ramane pc, dar daca vrei ceva mai bun, merita un ps4

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kevin44):

Numai prostii ai spus. asta e clar. as da paste copy si sa iti zic si ce ai zis prost de fiecare data, dar cu o mentalitate gen " ps4 mai bun ca un pc" e clar ca mi-as pierde timpul pe tine. bafta.

ps-- cauta pe youtube unde cei de la Nvidia spun despre xbox one ca e un pc prost, si ps4 e ca un pc prost spre bunicel. aia de la Nvidia spun asta. dar nu, lasa ca tu stii mai bine ca aia, ca ai 2 facultati de informatica " ca ei laughing. numai bine!

| Kevin44 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba asta, pentru a rula jocuri precum Shadow of mordor, ai nevoie de un pc destul de bun, adica procesorul sa fie un i5 sau 7, cat dai pe pc mai bine iti iei un ps4, oricum tu n-ai nicio facultate si esti varza la acest capitol
Ok, si tu de ce ai consola daca aceasta e proasta, ca nu inteleg.
Tu ai tupeu sa zici ca consola e proasta, bine e proasta da tu de ce ai una? ca e proasta sau ce?
Tu n-ai ce face si te iei de cine nu trebuie, mai bine taci.
Nu zic ca pc-ul e prost, dar daca omul vrea o parere sincera, eu i-am raspuns sincer, si nu-mi pasa de parerile unui anonim, oricum omul isi cumpara ce vrea, pc-ul si consolele sunt facute pentru distractie, sunt facute sa te joci, si atata tot, unii sunteti dependenti de pc, stati toata ziua si criticati pe unu si pe altul mai rau ca babele din coltul strazii, fiecare avem o parere acum nu trebuie sa fiu criticat asa ca, termina cu prostiile

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kevin44):

1. cum sa am o facultate firati matematica sa iti fie daca eu dor ce am terminat liceul laughing. tu ai macar liceul? mai bine nu raspunde.
2. am avut xbox pentru ca acum 4 ani nu imi permiteam pc bun si am luat laptop si xbox.
tu crezi ca pentru jocuri iti trebuie i7 e clar ca trebuie sa ramai la console ca la pc nu te-ai informat destul. citesti doar ce zic idiotii cu "i5 si i7" dar nu stai sa vezi si parerile altora in care zic ca nu ai ce face cu i7. eu "promite" ca inchei subiectul ca deja am intins coarda si nu am cu cine, se pare.

| Kevin44 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si nici altii nu-si permit pc, si vor ps4 care e problema in asta? nu inteleg, mai bine taci, hai sa incheiem subiectu ca oricum n`am chef sa-ti raspund mereu

| Bitza98COD explică (pentru anonim_4396):

Aia de la nVIDIA nu au dreput de a spune asa ceva e antireclama idiotule laughing)) mai si minti

| Bitza98COD explică (pentru FernandoDinPipirig):

Si acu ce vrei sa nu ma mai joc eu pe ps4 ca se duce comunitatea de gaming de pe pc fac ceva pe ea de comunitate laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bitza98COD):

laughing. ce comentariu de copil.nu mint, am trecut de varsta de 15 ani, fata de tine.

15 răspunsuri:
| SkRiLLeX450 a răspuns:

Eu zic sa iti iei un ps4