| Hundrea a întrebat:

Imi suporta unitatea Dell optiplex 755 placa video gigabyte geforce gt 730 2 gb gddr5?

15 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Da,o suporta

| Hundrea explică (pentru bogdan324):

Dar conteaza rezolutia de la placa video la PC?

| bogdan324 a răspuns (pentru Hundrea):

Daca te referi daca monitorul va vedea placa video,nu iti face griji de asta, o suporta, DAR atata timp cat placa video are intrate pentru acel monitor(hdmi, vga sau dvi), dar ce vrei mai exact sa joci cu placa aia?

| Hundrea explică (pentru bogdan324):

Gta 4, Fifa etc poate si gta v daca merge

| bogdan324 a răspuns (pentru Hundrea):

Ce procesor si rami ai?

| Hundrea explică (pentru bogdan324):

Intel Core 2 Duo.Ram 2gb(O sa-mi mai pun)

| bogdan324 a răspuns (pentru Hundrea):

Gta 4 duce, cel mai nou fifa care iti merge e fifa14, in 15 sau mai sus o sa ai lag, cat dai pe placa aia video apropo?

| Hundrea explică (pentru bogdan324):

287 lei

| bogdan324 a răspuns (pentru Hundrea):

Noua sau sh? normal e buna placa pentru ce sistem ai dar daca vrei sa faci upgrade si la restul pieselor in viitor, va trebui sa schimbi complet pc-ul

| Hundrea explică (pentru bogdan324):

Zi daca stii ce rami sa iau pentru Dell optiplex 755

| bogdan324 a răspuns (pentru Hundrea):

Rami de tip ddr2, depinde de placa de baza cat suporta maxim si cate sloturi de ram ai

| Hundrea explică (pentru bogdan324):

Dar placa aia video poate afecta cu ceva sursa?

| bogdan324 a răspuns (pentru Hundrea):

Nu,n-are consum atat de ridicat cat sa iti afecteze sursa

| Hundrea explică (pentru bogdan324):

Ok.

| bogdan324 a răspuns (pentru Hundrea):

Apropo,daca cumperi placa sh, risipesti bani, 287 lei e jaf curat pentru un 730, cu banii aia iti iei un gtx 750/750 ti care merge pe sursa aia a ta