| Zamfir_Ghe_Madalin_1998 a întrebat:

Salut.
In ultimul timp am inceput sa am un lag bizar pe toate jocurile pe care inainte nu aveam nici pic de lag.
Am incercat tot ce puteam face, defragmentare, scanat pc-ul de virusi cu multe antivirusuri, ceva tweaks pentru windows 10 si multe altele.
Precizez ca temperaturile sunt okay, nu trec de peste 50 de grade.
Alte idei aveti?

Răspuns Câştigător
| Andresso a răspuns:

Poate ne zici si tu ce specificatii ai la pc si ce jocuri joci... ca altfel n-avem cum sa stim.
Spune ce placa video ai, ce procesor, ce ssd ai, ce hard disk ai, si ce rami ai...

| Zamfir_Ghe_Madalin_1998 explică (pentru Andresso):

Am zis ca nu aveam lag pe ce jucam inainte, majoritatea erau jocuri single player deci nu cred ca aveam de ce sa zic ce specificatii am.
Am rezolvat problema, era ceva de la windows 10 am dat un repair si s-a rezolvat problema.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă o "razie" prin aplicațiile instalate, poate mai scoți din ele

| Zamfir_Ghe_Madalin_1998 explică (pentru sierra1):

Deja am facut asta si tot nimic din pacate.

| sierra1 a răspuns (pentru Zamfir_Ghe_Madalin_1998):

Reinstalalează driverele video

| Zamfir_Ghe_Madalin_1998 explică (pentru sierra1):

Am facut si asta, singurele optiuni pe care le am sunt sa dau Repair la Windows sau sa il reinstalez.

| PainTech a răspuns:

Poti verifica din task manager daca jocurile ruleaza pe placa video dedicata?

| Zamfir_Ghe_Madalin_1998 explică (pentru PainTech):

Nu am laptop, ruleaza pe placa video dedicata.

| marinaru777 a răspuns:

1.verifica sa nu ruleze updatul la windows in timp ce joci
2.dezactiveaza malware ca scaneaza permanent
https://blog.emsisoft.com/en/28620/antimalware-service-executable/