| sebi88k a întrebat:

Salut.
Intentionez sa achizitionez o consola de joc PS5. Dar doresc sa stiu o chestie intai. Sunt jucator de World of Tanks din 2011 si am cateva tancuri bune achizitionate cu greu, in timp…
Intrebarea e daca pot sa ma joc pe Play Station5 acest joc cu acelasi cont? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

Se pare ca nu:
http://forum.worldoftanks.com/....../index.php
si
https://console.worldoftanks.com/support/en/products/wotx/article/33186/
All personal information on your PlayStation Network account is handled exclusively via your PSN account.

Sony sunt ciufuti... pe steam am intrat binemerci in contul meu din WG in wot blitz

oricum daca pana acum ai jucat pe PC cu mousu', pe PS5 e crima tampenia aia de gamepad, pentru jocuri de mouse

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu ai zis pe ce joci acum. Daca e PS4 iti ramane, daca e PC nu.

| sebi88k explică (pentru Wr3nch):

Pe PC. Multumesc pentru raspuns.

| Brizbriz a răspuns (pentru sebi88k):

Cu placere