| Atfas a întrebat:

Salut.Intrebare perntru cei care joaca samp.As vrea sa stiu ce afaceri pot face prin care sa castig bani.Sau lasati link daca stiti vreun hack pentru bani.

Răspuns Câştigător
| hkkshddd a răspuns:

Parerea mea este ca niciodată hack-ul nu este răspunsul corect mai ales daca esti prins. Depinde acum daca ai ceva pe cont. Daca ai multi bani sau masini, case etc. poti sa faci urmatoarele:

1.Munceste mult, cea mai simpla varianta
2. Daca ai bani multi sau case poti sa cumperi una la un pret mic si sa lasi anunt la cnn ca vinzi acea casa, dar cu un pret mai ridicat fata de acel pret pe care l-ai platit. Ii faci capu mare aluia ca e intr-o zona buna casa, ca e foarte cautata, si daca el se lasa pacalit ai iesit pe plus.
3.Sa faci la fel si cu masinile. Aici nu prea poti sa bagi vrăjeli ca la case. Ideea e simpla. Cauta masini la playeri, ei iti cer bani pe masina, negociati, si daca iesi pe plus, cumpara masina. Daca nu atunci renunta si mergi la altcineva. Sau poti face trade intre masini dar numai cu noobi sa nu isi dea seama ca sunt trași pe sfoară.

Majoritatea afacerilor e bine sa le faci cu noobi (incepatori) ca sa ai profit. Asa am facut si eu cu cativa, si altii cu mine cand eram incepator si nu prea stiam multe.