| AiYs a întrebat:

Salut joc metin2 Alaska si nu stiu sa imi fac set de crescut va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

V2
ARMA: patrunzatoare, critica, int, semi-om.
ARMURA: max pv, sageti, sansa de a reflecta atacul corporal, viteza farmecului, paguba absorbita de pv.
COIF: semi-om, sageti, regenerare pv, viteza de atac, semi-om.
SCUT: necunostinta, int, sansa de a reflecta atacul corporal, bonus exp, semi-om.
PAPUCI: max pv, bonus exp, critica, sansa de a evita atacul cu sageti, rezistenta sageti.
CERCEI: semi-om, otrava, viteza de miscare.
BRATARI: max pv, patrunzatoare, semi-om,.
COLIER: max pv, critica, patrunzatoare, bonus exp, regenerare pv.

V3/V4
ARMA: patrunzatoare, critica, diavol, semi-om, int.
ARMURA: max pv, rezistenta fulger, rezistenta magie, sansa de a refleca atacul corporal, sageti.
COIF: sageti, magie, fulger, diavol, semi-om.
SCUT: necunostinta, bonus exp, diavol, semi-om, sansa de a reflecat atacul corporal.
PAPUCI: max pv, bonus exp, critica, sansa de a evita atacul cu sageti, rezistenta sageti.
CERCEI: diavol, semi-om, viteza de miscare.
BRATARA: magie, fulger, semi-om diavol, max pv.
COLIER: max pv, bonus exp, regenerare pv, patrunzatoare, critica.
Daca esti sura sau saman pune int, ninja dex, war str la arma si scut. Daca vrei alte seturi, mai bune zi-mi cu ce iteme o sa cresti in v2, v3 si v4.