| Florin_George_1995 a întrebat:

Salut,jocurile assassin creed au legatura intre ele?

1 răspuns:
| ishallhelpyou a răspuns:

Dacă joci de la I fiecare joc, o să vezi că este și nu este o legătură.

În principal este o legătură, Assassin-ii protejează lumea, iar Templar-ii încearcă să o controleze, o să joci în diverse secole, o să te uimească grafica, mecanica, dar și povestea în sine.
Primele versiuni sunt cele mai mișto, în rest, să zici că unity(versiunea 5, dacă nu greșesc) e mai palpitant, dar tot I, II și III mi-au plăcut cel mai mult