| Iulian29 a întrebat:

Salut, m-am apucat de LOL(League of legends) de cateva zile... si intrebarea e cum fac"Wins" adica acum am 2 si nu prea stiu cum sa fac mai multe happy!

Răspuns Câştigător
| JohnnyWylde a răspuns:

Wins înseamnă victorii în PVP. Câştigi mai multe meciuri PVP, vei avea mai multe Win-uri.

| Iulian29 explică (pentru JohnnyWylde):

Aa. eu jucam mai mult cu booti de aia nu imi dadea. am facut lvl 10 happy. Inca ceva stii campioni gen "Ashe"? Am jucat cu mai multi. dar cu el joc cel mai bine.

3 răspunsuri:
| JohnnyWylde a răspuns:

Ashe este ADC (Attack Damage Carry) adică te vei baza pe hituri (basic attack) pentru a-ţi învinge inamicii, iar iteme-le pe care le cumperi sunt doar iteme ce oferă Attack Damage, Attack Speed etc. Alţi campioni: Caitlyn, Jinx, Lucian, Sivir, Vayne, Ezreal, Miss Fortune etc.