| Foinul a întrebat:

Mă adresez celor priceputi aici: Ce versiune stiti (si ati testat) de windows 10 care are cel mai mic impact cu temperatura procesorului?
De obicei cand instalez windows 10 am probleme cu procesorul, asa ca raman la 7.
Daca stiti si alte sfaturi cum sa imi racesc procesorul fara a cumpara altul(nu mentionati de pasta ca am incercat) puteti sa imi spuneti.

Inca ceva : E adevarat ca versiunea LTSC e cea mai buna pentru gaming? Fara servicii inutile?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu windows-ul îți incinge procesorul ci jocurile, deci irelevant

| Foinul explică (pentru sierra1):

Nu este adevarat! Am incercat jocuri mari pe ambele windowsuri (10 si 7), iar pe 10 imi face stuttering groaznic.

| sierra1 a răspuns (pentru Foinul):

"stuttering"?!

ai auzit de task-manager/performance? Ia vezi ce zice!
Cifrele nu "minte"