| Edward121 a întrebat:

Ma gandeam sa-mi fac un PC pe piese si vreau sa stiu daca sunt compatibile intre ele.
Procesor Ryzen 3 2200G, Placa de baza MSI B350M GAMING PRO, Placa Video Nvidia GTX 1050Ti, 8Gb RAM DDR4 3000Mhz, Sursa Segotep ATX-500WH, HDD Seagate 1TB 7200 rpm 64MB Cache Sata III, DVD-Writer LG GH24NSD1.

1 răspuns:
| Ioan_Frincu_1992 a răspuns:

Da sunt compatibile felicitari pentru noul sistem, o recomadare inainte de comanda alege sa iti faca update de bios la placa de baza.
Pentru ca sa nu te trezesti ca nu ai semnal video si sa nu poti instala nici macar windosul, indiferent daca alegi sa til asambleze ei sa ii faca update de bios sau daca alegi asamblare premium s-ar putea sa iti faca ei dar intreaba.
Bafta si Game on