| vATRA a întrebat:

Merge sa pun placa video MSI nVidia GeForce GT630 pe o placa de baza Asus P8H61-M LX3 PLUS R2.0?

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Dannyetlv nu stie ce vorbeste.
nu conteaza ca placa video e produsa de msi, daca placa de baza are slot pci-express se va potrivi orice placa video pci -express. deci, iti va merge.

| vATRA explică (pentru Zangetsu):

Si cum stiu daca au slot pci-express?

| Zangetsu a răspuns (pentru vATRA):

Scrie la interfata grafica ca are
http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/asus/p8h61-m-lx-plus-r20/

| vATRA explică (pentru Zangetsu):

Pai placa video are PCI Express 2.0 x16 iar placa de baza are PCI Express x16 3.0 are ceva?

| Zangetsu a răspuns (pentru vATRA):

Nu are nimic, pci expres 3.0 este compatibil cu versiunile anterioare.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Merge GeForce GT630 pe placa ta de baza.