| Andrei199114 a întrebat:

Salut, merita sa fac upgrade la windows 11? Am urmatoarele configuratii rtx 2060 i5 10400f si 16gb ram. Am inteles ca se poate si fara sa activezi tpm 2.0 si secureboot.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Da! Merita, iar ca sa ocolesti TPM-ul faci stick-ul bootabil cu :
Rufus 3.17 sau o versiune mai noua!
Iar cand ai adaugat imaginea win11 in rufus ai o optiune acolo unde alegi cum sa-ti faca stickul bootabil, alegi fara tpm si secure boot si gata! Vei instala windowsul fara probleme!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu e stabil.

| DaniTIRB a răspuns (pentru anonim_4396):

In principiu respecta conditiile de Windows 11 deci ar trebui sa fie stabil (asta daca nu are componente defecte ceea ce iti da dreptate)

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai daca ai rasnita in loc de pc atunci da poti spune ca nu e stabil!
Deci in comparatie cu tine altii au pc-uri nu rasnite... laughing si da, e foarte stabil si bun!