| Pintea_Rares_1983 a întrebat:

Salut,mi-am achizitionat recent un Laptop Dell Inspiron 15 (5000 series) si Gta V.
Laptop-ul are i7 de 2. 40ghz, 8gb ram si placa video NVidia GeForce 920M de 4GB. Cand intru in NVidia GeForce experience la jocuri imi arata un semn al exclamarii cum ca pc-ul meu nu indeplineste cerintele minime pentru a rula GTA V. Am mai avut un laptop cu i5, 4gb ram, placa amd radheon de 1gb si rula gta V. Ce are de nu merge pe laptopul cel nou?

3 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Verifica-ti driverele video, la ce ai acolo nu ar trebui sa zica nimic, imi merge mie pe un hd 5570 de acum 4-5 ani, dar tie pe 920.

| Pintea_Rares_1983 explică (pentru AlinKun):

Driverele video sunt la zi. Nu e de la ele.

| AlinKun a răspuns (pentru Pintea_Rares_1983):

Verifica setarile ca am avut un laptop la reparat acum si folosea ambele cipuri grafice simultan, trebuia si driverul de la Intel, si cel de la nVIDIA.