| AcelasiDarNuMereu a întrebat:

Salut, mi-am cumparat FIFA 22 de pe steam si cand ii dau ‘play’ mi se deschide prin Origin, ma conectez si in librarie imi arata ca e gol. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Asta se intampla ca nu ai fost atent cand ai cumparat jocul pe ce platforma este jucabil jocul, dar poti juca jocul, Trebuie sa ai cont origin in primul rand... apoi Cand se deschide origin, sus vezi ca ai niste optiuni, primul va fi Origin, dai clic pe el, apoi clic pe: Redeem Product code! Adaugi serialul jocului, apoi ori bagi cd-ul cu joc in pc ori il descarci de pe origin, se instaleaza automat si te joci!
Vezi ca poate optiunea asta il ai si pe Steam, acolo trebuie sa cauti : Add Non Steam Game sau cum scrie la tine acolo si faci si acolo ce am zis mai sus pentru origin! Bafta!